Cistinės fibrozės gydymo prieinamumo situaciją Lietuvoje pristatė asociacijos pirmininkė Lijana Kazlauskienė. Diskusijų metu apie, stacionarinio ir ambulatorinio cistinės fibrozės gydymo ypatumus,pasisakė V. Misevičienė, K. Malakauskas, A. Valiulis, R. Zablockis, N. Jokubaitienė dėl CF diagnostikos ir gydymo metodinių rekomendacijų, kompensuojamųjų vaistų ir medicinos pagalbos priemonių sąrašų skurdumo bei poreikio juos papildyti, D. Mikutienė, P.Auštrevičius, R. Baranauskienė, V.M. Tabarienė, V. Eigelis, N. Brovina dėl vaikų ir suaugusiųjų specialistų bendradarbiavimo, ambulatorinio ir stacionarinio gydymo, medicininės reabilitacijos, kompensuojamųjų vaistų ir medicinos pagalbos priemonių pasiekiamumo gerinimo galimybių. L. Kazlauskienė, R. Baranauskienė, V. Eigelis dėl cistinės fibrozės registro informacinės sistemos diegimo. Rod Hall apie situaciją Jungtinėje Karalystėje ir per trejus metus pasiektą pažangą Lietuvoje.
Diskusijų metu buvo nutarta:
1.Suaugusiųjų ir vaikų gydytojų pulmonologų draugijos, remiantis gydytojų specialistų parengtomis CF diagnostikos ir gydymo metodinėmis rekomendacijomis, pateikia sveikatos apsaugos ministerijai, antibiotikų ir kitų vaistų bei medicinos pagalbos priemonių sąrašus reikalingus įtraukti į kompensuojamųjų vaistų sąrašus.
2.Sveikatos apsaugos ministerija įsipareigoja suaugusiųjų ir vaikų gydytojų pulmonologų draugijų pasiūlytus kompensuojamųjų medicinos pagalbos priemonių ir kompensuojamųjų vaistų sąrašus, pirmumo teise apsvarstyti Ligų ir kompensuojamųjų vaistų sąrašų tikslinimo komisijos posėdyje bei įtraukti į A ir C sąrašus.
3.Lietuvos cistinės fibrozės asociacija pakoreguos CF informacinės sistemos (CF ligonių registro duomenų bazės) nuostatus ir pateiks sveikatos apsaugos ministerijai – suderinimui bei įteisinimui, ir įdiegs CF informacinę sistemą LSMUL ir VMUL.