3-iasis CFA suvažiavimas Birštone

2011 m. gegužės 7 d. „Tulpės“ sanatorijoje, Birštone įvyko tradicinis Lietuvos cistinės fibrozės asociacijos organizuojamas ligonių sergančių cistine fibroze bei jų tėvelių ir gydytojų suvažiavimas. Suvažiavime dalyvavo 60 pacientų atstovai (tėveliai) ir patys pacientai, 24 gydytojai, specialistai ir rėmėjų atstovai. Taip pat atvyko svečiai iš Jungtinės Karalystės: Mrs. Rosie Barnes, Chief Executive of the Cystic Fibrosis Trust in the UK, bei Mr. Tony Wostenholme, Chairman of Child Health International.

Suvažiavimo programa

Suvažiavimo metu buvo apžvelgti asociacijos veiklos tikslai ir pasiekti rezultatai. Numatyti artimiausi planai ir siektini rezultatai:

  • Vaistų kompensavimas (pagal A sąrašą) – papildyti antibiotikais ambulatoriniam gydymui
  • Maisto papildų ir vitaminų kompensavimas
  • Užbaigti CF centrų kūrimą, kad būtų gautas valstybės finansavimas;
  • Techninių priemonių kompensavimas (Inhaliatoriai, kvėpavimo treniruokliai, portai ir t.t.);
  • Užbaigti įdiegti CF registrą;
  • Neįgalumo ir darbingumo lygio kriterijų suderinimas pagal CF ligą.
Suvažiavime apie šiuolaikinį CF gydymą ir ambulatorinę ligonių priežiūrą pranešimus skaitė tiek suaugusiųjų tiek vaikų gydytojai specialistai, dietologas, psichologas. Apie naujas intraveninių kateterių ir poodinių portų technologijas pasakojo UAB „Interlux“ atstovas.

 

Mrs. Rosie Barnes, papasakojo – kokį gydymą, CF sergantys ligoniai, gauna Jungtinėje Karalystėje ir kaip jiems tai pavyko pasiekti. Taip pat davė patarimų kaip mūsų asociacijai pasiekti savo tikslų ir pritarė, kad CF registro įdiegimas bus didžiausias ginklas – kovojant su mūsų valdžios atstovais dėl geresnio CF sergančių ligonių gydymo kompensavimo ir prieinamumo.
 
Taip pat visų tėvelių vardu nuoširdžiai dėkojame Dr. Ivetai Skurvydienei už pagalbą verčiant iš anglų į lietuvių kalbas suvažiavimo metu.

Dėkojame mūsų rėmėjams

Nuoširdžiai visų mūsų ligoniukų ir jų tėvelių vardu dėkojame mūsų rėmėjams, dėka kurių mes galime dirbti siekiant geresnio šios ligos gydymo prieinamumo.

Nepamiršk laiku kreiptis

Labai svarbu laiku net ir nesergant - periodiškai nerečiau, kaip kartą per tris mėnesius kreiptis į mūsų gydymo centrus. Kurių kontaktus rasite mūsų tinklapyje.

Puikūs šios ligos gydytojai

Vilniuje ir Kaune yra įkurti cistinės fibrozės centrai, kuriuose dirba puikūs gydytojai, kurie specializuojasi gydydami šią sudėtingą ligą ir pasirengę padėti Jums, bet kokiu klausimu.

Susisiekite su mumis

Jeigu Jums iškilo klausimų, nežinote ką daryti - kreipkitės į mus. Kontaktai nurodyti tinklapio apačioje. Rašykite el. paštu ar skambinkite telefonu. Visada esame pasiruošę Jums padėti.

Kontaktai

Cistinės fibrozės asociacija

Tuskulėnų g. 10-7

LT-09212 Vilnius 

Tel.: +370 603 91051