Konferencija Dubrovnike 2010 spalio 1-3 d.


Tiek prezidentei Karleen, tiek kitoms Europos šalių asociacijoms kėlė nuostabą sužinojus, kad Lietuvoje (Europos Sąjungos narėje), dar nėra CF gydymo centro, pilnamečiams CF ligoniams stacionarinis gydymas  yra neprieinamas bei Lietuvoje nėra pagrindinių antibakterinių vaistų ir Lietuvoje CF yra tik diagnozė, o gydoma pagal kitas plaučių ligas nepaisant to, kad visoje Europoje CF yra atskira sisteminė liga (veikianti įvairius organus), kuriai reikalingas ypatingas specifinis gydymas.
Be to Lietuva kaip Europos Sąjungos narė šios ligos atžvilgiu nesilaiko Europos Sąjungos CF sergančių pacientų gydymo konsensuso “Standards of care for patients with CF: a European consensus“ (Konsensusas) kaip nurodymų gydant CF atitinkamame nacionaliniame lygyje (Journal of Cystic Fibrosis 2005 Mar;4/1/:7-26). Netgi daug daugiau atsilikusiose ne Europos Sąjungos šalyse, tokiose kaip Makedonija, yra įsteigti specializuoti CF gydymo centrai, pagrindinai vaistai (inhaliuojami tobramicinas ir kolistinas) yra receptiniai ir 100% kompensuojami, bei CF ligoniai gali laisvai juos įsigyti vaistinėse.
Dėl šios priežasties Lietuvos cistinės fibrozės asociacijos pirmininkė Lijana Kazlauskienė kartu su kitomis Pietryčių Europos šalimis, kuriose irgi yra šiokių tokių problemų dėl CF gydymo, pasirašė rezoliuciją įpareigojančią valstybę imtis visų įmanomų priemonių užtikrinti CF sergančių pacientų gydymą remiantis Konsensuso bei Europos CF gydymo standartų reikalavimais.

Dėkojame mūsų rėmėjams

Nuoširdžiai visų mūsų ligoniukų ir jų tėvelių vardu dėkojame mūsų rėmėjams, dėka kurių mes galime dirbti siekiant geresnio šios ligos gydymo prieinamumo.

Nepamiršk laiku kreiptis

Labai svarbu laiku net ir nesergant - periodiškai nerečiau, kaip kartą per tris mėnesius kreiptis į mūsų gydymo centrus. Kurių kontaktus rasite mūsų tinklapyje.

Puikūs šios ligos gydytojai

Vilniuje ir Kaune yra įkurti cistinės fibrozės centrai, kuriuose dirba puikūs gydytojai, kurie specializuojasi gydydami šią sudėtingą ligą ir pasirengę padėti Jums, bet kokiu klausimu.

Susisiekite su mumis

Jeigu Jums iškilo klausimų, nežinote ką daryti - kreipkitės į mus. Kontaktai nurodyti tinklapio apačioje. Rašykite el. paštu ar skambinkite telefonu. Visada esame pasiruošę Jums padėti.

Kontaktai

Cistinės fibrozės asociacija

Tuskulėnų g. 10-7

LT-09212 Vilnius 

Tel.: +370 603 91051