Mityba

Maitinimas šios ligos gydymui ypač svarbus.

Tinkamas maitinimas sudaro sąlygas geresniam fiziniam vystymuisi, tuo pačiu ir ilgesniam, kokybiškesniam gyvenimui. Pakankamai geros mitybos vaikai atsparesni infekcijoms, ilgiau išsaugo sveikesnius kvėpavimo organus. Ilgą laiką buvo manoma, kad šia liga sergantys vaikai turi gerą apetitą, bet, deja, ne visada taip. Yra daug faktorių, mažinančių apetitą: tai besikartojantys vėmimai dėl kosulio, gastroezofaginis refliuksas, lėtinės kvėpavimo takų infekcijos, psichosocialiniai stresai ir panašiai.

Daugelis pasaulio dietologų rekomenduoja padidinti maisto kaloringumą iki 130% ir daugiau arba, kaip sakoma, “vyresniam pacientui skirti 1,5 porcijos”. Anksčiau buvusi nuomonė, kad reikia riboti riebalų kiekį maisto racione, nepasiteisino. Priešingai, riebalai yra didelis energijos šaltinis, gerina maisto skonį, papildo esencialias omega - 3 ir omega - 6 riebiąsias rūgštis, taip pat riebaluose tirpstančių vitaminų kiekį. Riebalams bendrame energetiniame balanse reikėtų skirti 35-40% (2/3 jų turi būti augalinės kilmės). Baltymų vaidmuo taip pat yra labai didelis, ypač pirmaisiais gyvenimo metais ir paauglystėje. Jų taip pat turi būti ir gyvulinės, ir augalinės kilmės. Angliavandeniai turi sudaryti 50% bendros energetinės maisto vertės.
 

Dėkojame mūsų rėmėjams

Nuoširdžiai visų mūsų ligoniukų ir jų tėvelių vardu dėkojame mūsų rėmėjams, dėka kurių mes galime dirbti siekiant geresnio šios ligos gydymo prieinamumo.

Nepamiršk laiku kreiptis

Labai svarbu laiku net ir nesergant - periodiškai nerečiau, kaip kartą per tris mėnesius kreiptis į mūsų gydymo centrus. Kurių kontaktus rasite mūsų tinklapyje.

Puikūs šios ligos gydytojai

Vilniuje ir Kaune yra įkurti cistinės fibrozės centrai, kuriuose dirba puikūs gydytojai, kurie specializuojasi gydydami šią sudėtingą ligą ir pasirengę padėti Jums, bet kokiu klausimu.

Susisiekite su mumis

Jeigu Jums iškilo klausimų, nežinote ką daryti - kreipkitės į mus. Kontaktai nurodyti tinklapio apačioje. Rašykite el. paštu ar skambinkite telefonu. Visada esame pasiruošę Jums padėti.

Kontaktai

Cistinės fibrozės asociacija

Tuskulėnų g. 10-7

LT-09212 Vilnius 

Tel.: +370 603 91051